Про музей
«13 березня 1910 р. Стефаник з дружиною і трьома синами переїжджає до свого рідного Русова, з великим завзяттям будує свій «палац», 4-х кімнатний великий дім з бляшаним дахом на дубових підвалинах, і восени переходить до своєї хати, на своє господарство. Там проживе він ціле життя.»
З передмови Ю.Гаморака до «Василь Стефаник «Твори» Українське видавництво Львів 1942»
18 травня 1941 року в с.Русів, відкривається Музей Василя Стефаника.
Директором стає середущий син Письменника – Кирило Васильович Стефаник.
Кирило Васильович Стефаник
Повідомлення про відкриття музею
Запрошення на відкриття музею